Jak to běží?Je mnoho postupů, jak se můžeme propracovat k novému interiéru. Uvedu postup, který považuji za nejvhodnější.

 

Na začátku by měla být nezávazná schůzka architekta se zákazníkem. Vzájemně se seznámíme se svými představami a možnostmi. Pokud nastane vzájemná shoda na spolupráci je potřebné řešený prostor vidět, nafotit, zaměřit a pohovořit již o konkrétních funkčních požadavcích a představách, jak interiér řešit.

 

Následuje zpracování půdorysných variant pro ověření rozměrových možností prostoru, po výběru půdorysné varianty dojde ke zpracování "třetího rozměru". Jednodušší možností je perspektivní skica, náročnějším způsobem je vizualizace. Zároveň již probíhá práce na barevném a materiálovém řešení - prezentace uvažovaných materiálů pomocí vzorků. Podle dohody nastává detailnější rozkreslení především nábytkové části a nebo fáze návrhu končí.

 

Když si zákazník vybere pro realizaci jiného dodavatele, můžu být dále nápomocen konzultacemi a dopřesněním detailů s tímto dodavatelem.

 

Pokud mám možnost návrh i realizovat, zpracuji cenovou nabídku. Moje realizace je částečně za pomoci vyzkoušených externích řemeslníků, částečně realizuji interiér osobně.

 

Vrcholem realizace může být doladění výzdoby a dekorace, např. obrazy, závěsy, záclony, živé rostliny (samozavlažovací systém) ..... designové hodiny.


2012 - 2023 © Atelier Ing.arch. Petr Fiala | Architekt, návrhy interiérů, výtvarné prvky | www.atelierpf.cz